Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 w Krakowie
Szkoła Podstawowa nr 105
im. Ludwiki Wawrzyńskiej
Gimnazjum nr 49
im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Nasz adres:  os. Słoneczne 12, 31-957 Kraków,    e-mail: gim49krakow@tlen.pl

 1. STRONA GŁÓWNA
 2. REKRUTACJA
 3. O SZKOLE
 4. NAUCZYCIELE
 5. Z ŻYCIA SZKOŁY
 6. Słoneczna InteGRAcja
 7. DOKUMENTY

Aktualności- rok 2017/ 2018


SZKOŁA OTWARTA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Zapraszamy przedszkolaków 6 i 7 - letnich wraz z rodzicami na zabawy i atrakcje do szkoły 105

Harmonogram spotkań:
 • 25.01. 2018r. - DZIEŃ OTWARTY godz. 17.30 pod hasłem "Na ratunek Ziemi"
  W programie: przedstawienie przygotowane przez kl. 2b pt: "Na ratunek Ziemi", rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Szopka krakowska", wręczenie nagród.

 • 1.02. 2018r - BAL KARNAWAŁOWY z udziałem przedszkolaków w godz. 9.00 - 10.30

 • 6.02. 2018r - Finał Słonecznej InteGRAcji godz.17.00

 • 2.03. 2018r - SŁONECZNA OLIMPIADA O PUCHAR DYREKTORA SP 105 godz. 9.30 - 11.30

 • 10. 03. 2018r. (sobota) - DZIEŃ OTWARTY godz. 9.00 - 12.00; pod hasłem "Nie ma śmieci – są surowce"

 • 14.03.2018r. - Przegląd Piosenki Angielskiej EYES ON KIDS - godz.9.30; Hasło przewodnie - SPRING - WIOSNA

 • 21.03. 2018r. - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY godz.9.30; Pod hasłem: Z ekologią żyjąc w zgodzie, nieś marzannę, nie top w wodzie! W programie: wykonanie marzanny, spacer kolorowym korowodem.

 • CZWARTKOWE ROZMOWY O SZKOLE godz. 17.30 – 18.30
  W każdy marcowy czwartek (1.03, 8.03, 15.03, 22.03, 29.03) zapraszamy na: rozmowy z nauczycielami, spotkanie z pedagogiem szkolnym, logopedą (możliwość uzyskania diagnozy logopedycznej) warsztaty artystyczne dla dzieci zabawy i gry świetlicowe zwiedzanie szkoły.

 • W górę  GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

  Zakończyliśmy akcję "Gwiazdka dla zwierzaka". Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnej. Uczniowie naszej szkoły zebrali 83 kilogramy karmy dla psów i kotów! Ponadto koce, akcesoria i zabawki dla zwierząt. Wszystkie dary zostały dostarczone do do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie przy ul. Rybnej 3.

  W górę  OJCZYZNA OCZAMI POKOLEŃ

  W listopadowy wieczór uczniowie naszej szkoły podczas "Rodzinnej Biesiady" seniorów i juniorów w muzyczno- teatralnym montażu z okazji Swięta Odzyskania Niepodległości zaprezentowali ciężki historycznie los Pacjentki- Polski.
  Sto lat z życia naszego kraju ukazane zostało na tle wydarzeń politycznych w oparciu o historyczny elektrokardiogram badania EKG. Musimy pamiętać, że Serce naszej Ojczyzny bije w rytmie naszych czynów i myśli. Młode pokolenie powinno stać się lekarzem obolałego kraju i służyć prostą receptą: GODNYM ŻYCIEM I MORALNA, OBYWATELSKA POSTAWA. Wypisać ją jest łatwo, realizować skutecznie trudniej...


  Chylimy czoło przed starszym pokoleniem naszych przodków, którzy byli świadkami cierpień i poniżenia naszego kraju. Z drugiej strony stali się żywymi kartami krwawej i bolesnej historii. Jak zapiszą się kolejne stronice ojczyznianej księgi prawdy, zależy od każdego z nas.
  Spotkania dla seniorów odbywają się w ramach autorskiego projektu Katharsis Katechezo! S. Kazimiery Szumal i Aldony Rumińskiej-Szalskiej w duchu łączności pokoleń, nauki bycia i współtworzenia siebie w relacji z innymi.

  W górę  NAGRODY DLA NAUCZYCIELI SŁONECZNEJ INTEGRACJI

  Aż czterech nauczycieli mocno związanych z projektem "Słonecznej Integracji", zostało uhonorowanych odznaczeniami i nagrodami ministerialnymi. GRATULUJEMY !!!
  A sukcesów zawodowych i "zauważania ich" przez przełożonych życzymy wszystkim aktywistom Słonecznej InteGRAcji.

  W górę  RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ- - bijemy rekord WOSP

  Po raz kolejny, 16 pazdziernika 2017 r. w godz. 12.00 - 12.30, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi z Oddziałami Gimnazjalnymi nr 105 włączyli się do akcji WOSP bicia rekordu jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej #UczymyRatować

  Relacja filmowa

  W górę  PROFESOR PHILIP ZIMBARDO W NASZEJ SZKOLE!
  Swiatowej sławy psycholog społeczny, autor realizowanego w naszej szkole Projektu Bohaterskiej Wyobrazni( HIP) odwiedził naszą szkołę nieprzypadkowo. Jesteśmy jedynym w Krakowie Akredytowanym Ośrodkiem Szkoleniowym Projektu i prowadzimy szkolenia dla nauczycieli. Na spotkanie z Profesorem przybyło mnóstwo gości z naszego miasta, ale również z Wrocławia i Gliwic. Byli wśród nich certyfikowani nauczyciele HIP, psycholodzy, studenci, uczniowie, ich rodzice oraz grono pedagogiczne naszej szkoły. Gdy, z niewielkim opóznieniem, nasz gość honorowy przybył na spotkanie, został powitany chlebem i solą przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Obdarowany przez nie czapką krakowską z dumą założył ją na głowę.
  Profesor z zainteresowaniem obejrzał prezentację pokazującą, jak realizowany jest Projekt i szkolenia dla nauczycieli. Następnie wszyscy z przyjemnością obejrzeli przedstawienie zrealizowane w formie pantomimy oraz pokaz tańca przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Gdy ucichły oklaski, nastąpił moment, na który wszyscy czekali - wykład profesora Zimbardo. Opowiadał on o swojej pracy, eksperymencie stanfordzkim, paradoksie czasu oraz Projekcie Bohaterskiej Wyobrazni.

  Gość honorowy rozmawiał też z uczestnikami spotkania, podpisywał książki rozdawał autografy oraz pozował do zdjęć. Spotkanie to było wyjątkowym doświadczeniem, profesor słusznie jest określany mianem charyzmatycznego, niezwykłego człowieka, który mimo sławy, która mu towarzyszy, pozostał skromnym, serdecznym człowiekiem.

  W górę  DORADZTWO ZAWODOWE- SPInKA
  W szkole w roku 2017/2018 rozpoczyna działalność Szkolny Punkt Informacji i Kariery ( SPInKA ) realizowany w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II".
  Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ma na celu przygotowanie uczniów do świadomego wyboru zawodu zgodnie z ich zainteresowaniami i możliwościami, dostarczenie informacji o zawodach, wymaganiach rynku pracy, o systemie szkolnictwa ponadgimnazjalnego, a także włączenie rodziców w proces edukacyjno - zawodowy swojego dziecka. Adresatami podejmowanych działań w ramach SPInKI sš uczniowie klas II, III gimnazjum oraz ich rodzice.
  Wsparcie doradcze polega na realizacji warsztatów ( spotkania w klasie, wycieczki zawodoznawcze, debaty tematyczne ) oraz indywidualne konsultacje. Efektem końcowym będzie stworzenie przez ucznia kl. III Indywidualnego Planu Działań i otrzymanie zaświadczenia. Udział w programie jest bezpłatny.

  W dniach 5.09.2017 – 20.09.2017 wśród uczniów gimnazjum prowadzona będzie rekrutacja na zajęcia doradcze. Formularze zgłoszeniowe dostępne są u wychowawcy oraz u doradcy zawodowego- pani Małgorzaty Hyry.
  Dyżur doradcy zawodowego dla uczniów kl. II i III gimnazjum : sala nr 37
  Regulamin rekrutacji i uczestnictwa: załącznik

  W górę