Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 w Krakowie
Szkoła Podstawowa nr 105
im. Ludwiki Wawrzyńskiej
Gimnazjum nr 49
im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Nasz adres:  os. Słoneczne 12, 31-957 Kraków,    e-mail: gim49krakow@tlen.pl

 1. STRONA GŁÓWNA
 2. REKRUTACJA
 3. O SZKOLE
 4. NAUCZYCIELE
 5. Z ŻYCIA SZKOŁY
 6. Słoneczna InteGRAcja
 7. DOKUMENTY

Wydarzenia- klasy 4-6 SP i gimnazjum


ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS III GIM


Co roku, pod koniec czerwca nadchodzi czas, w którym smutek przeplata się z uśmiechem i ze wzruszeniem. To uroczysta chwila, kiedy po raz ostatni w pełnym składzie obecne są z nami Klasy Trzecie Gimnazjum.

Część artystyczna uroczystości przebiegała w klimatach wspomnień "Złotych Prze-bojów lat 2010-2014" przygotowanych przez uczniów klas III z udziałem rodziców pod opieką p. Aldony Rumińskiej.

Uczniowie złożyli podziękowanie Wszystkim Nauczycielom, Dyrekcji Szkoły, Pedagogom, Specjalistom, Wychowawcom świetlicy oraz pierwszym Przewodnikom życia - Rodzicom.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nagrody za bardzo dobre wyniki i szczególne postępy w nauce oraz zachowaniu, a także za sukcesy w konkursach przedmiotowych, sportowych i projektowych.

Zaszczytny, tegoroczny tytuł: Umysłu i Osobowości Roku uzyskała uczennica klasy III A Natalia Bieszczanin, która odbiła swoją dłoń, tworząc Aleję naszych szkolnych, zasłużonych Osobowości. Zostały wręczone również podziękowania i listy gratulacyjne Rodzicom.
Drogim Absolwentom naszej szkoły życzymy dalszego wzrastania w przekazywane wartości: ambicji, odpowiedzialności, rzetelności oraz potrzebę poszukiwania dróg osobistego rozwoju, a także nieustannego budowania Człowieka w Człowieku, by "Być", a nie tylko "Mieć".

W góręZAKOŃCZENIE ROKU KLAS IV- VI


Odbiegając od standardów akademii 27 czerwca br. na wesoło pożegnaliśmy rok szkolny. Uczniowie kl. IVb, VIa i VIb pod opieką p. A. Żontołw, p. E. Korzeniowskiej, p. M. Kuzmy oraz p. D. Izmaiłow przygotowali skrót wiadomości szkolnych w formie wydania specjalnego Faktów. Mamy nadzieję, że ta forma pożegnania wywołała uśmiech na twarzach uczniów, rodziców i nauczycieli.
Tak jest świat urządzony, że po nocy przychodzi dzień, po burzy powraca spokój, a po pracy każdemu należy się zasłużony odpoczynek. Rok szkolny 2013/2014, czas wytężonej pracy uczniów, nauczycieli i rodziców właśnie dobiegł końca, więc teraz pora na wytchnienie i wszyscy udajemy się na wakacje.

Z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji składamy wszystkim Szanownym Rodzicom i Drogim Uczniom serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę i szczere życzenia udanego wypoczynku. Życzymy dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzymy, byśmy wszyscy mogli się dnia 1 września spotkać w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

W góręMISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM


Dnia 7.06.2014r. na naszej nowej hali sportowej został rozegrany Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły w kategorii: chłopcy Szkoła Podstawowa, chłopcy Gimnazjum, dziewczęta ZSOI.
W zawodach, uczestniczyło ponad 20 uczniów. Rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym do dwóch przegranych meczy. Rywalizacja sportowa przebiegała zgodnie z zasadami fair-play w pogodnej atmosferze, pod czujnym okiem sędziego głównego pana Waldemara Kucharskiego. Na zakończenie turnieju, pamiątkowe puchary, statuetki i medale wręczyła Pani dyrektor Ewa Donhoffner. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

Wyniki turnieju

Klasyfikacja całoroczna Turnieju Tenisa Stołowego

W góręGODZINA PąSOWEJ RÓŻY


Dnia 18 czerwca 2014r. odbył się w naszej szkole XII Przegląd Talentów pod hasłem "Godzina Pąsowej Róży". Uczestnicy prezentowali wysoki poziom artystycznego przygotowania teatrzyków, występów wokalno - instrumentalnych, tanecznych, twórczości plastycznej oraz własnej poezji. Widowisko prowadzili uczniowie z klasy II a gimnazjum: Radosław Radoszek i Daria Kafel. Nad całością organizacji czuwały: p. Maria Koniecka i p. Edyta Korzeniowska. Wystrojem sali i oprawą graficzną zajęły się: p. Anna Hiro, p. Elżbieta Pietrzak i p. Halina Lubas.
Podsumowaniem imprezy niech będzie sentencja: "Talent - rzecz względna, jednak określa pewną formę indywidualnego artyzmu".

W góręDZIEŃ SPORTU


W dniu 2 czerwca w Naszej Szkole zorganizowany został Dzień Sportu. Impreza odbywała się na nowej hali sportowej i wzięły w niej udział dzieci zarówno ze Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum.

PIŁKA NOŻNA
Mistrzostwo szkoły w piłce nożnej w gimnazjum zdobyła klasa III b!!! Gratulujemy!
Najlepszym strzelcem Turnieju został- Adrian Kamiński (III b - 12 bramek). Otrzymał on pamiątkową statuetkę.
Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w piłce nożnej zdobyła klasa VI b, a najlepszym strzelecem został - Oktawian Nowak (VI b - 10 bramek).

PIŁKA SIATKOWA
Zwycięską klasą okazała się klasa III C z gimnazjum. Pani Dyrektor wręczyła Puchar zwycięzkiej klasie oraz pamiątkowe medale dla trzech najlepszych zespołów. Dodatkowo wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani słodyczami.

W góręZ WIZYTA "W WATYKANIE"


Misją Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec święty oraz dialog między religiami i kulturami.

29 kwietnia 2014 r. w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie odbyły się warsztaty edukacyjne "Jan Paweł II - nieustanne dawanie świadectwa, których celem było przybliżenie osoby Wielkiego Polaka dzieciom. Uczniowie ZSOI nr 5 zapoznali się z najważniejszymi miejscami Watykanu, czyli Stolicy Apostolskiej. Wspólnie uczyli się nazw najbardziej charakterystycznych zabytków. Grali w gry planszowe oraz wyjaśniali, skąd się wzięła taka nazwa. Razem z wychowawcami p. E. Korzeniowską i p. D. Garncarską dzieci odwiedziły Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie m.in. znajduje się płyta z grobu JP II oraz Jego relikwie, a także zwiedziły Muzeum Jana Pawła II.

W górę"Bo piękno na to jest, by zachwycało..."


I zachwyciło...
Z ogromną radością informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów gimnazjum. Natalia Bieszczanin z kl. III A, zajęła I miejsce w XII Małopolskim Konkursie Literackim: "I ja poetyckie światy kreuję...". Organizatorem Konkursu było XXX LO w Krakowie. Patronat Honorowy objął Wojewoda Małopolski - J. Miller, Marszałek Województwa Małopolskiego – M. Sowa, Małopolski Kurator Oświaty - A. Palczewski. Konkurs kierowany był dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Uczennica zaprezentowała zestaw trzech wierszy zachwycając formą i kreacją słowa. Opiekunem Natalii była p. Aldona Rumińska. Twórczość naszej Poetki zostanie zaprezentowana podczas Salonu Poetyckiego 18 VI. Gratulujemy i cieszymy się, że nasi uczniowie poszukują i odnajdują własne płaszczyzny niebagatelnych form ekspresji, w świecie i poprzez świat poezji.

W góręWYCIECZKA DO CHORZOWA


20 maja kl. 4a, 4b i 5b pod opieką p. M. Hyry, p. I.Chytry, p. E.Korzeniowskiej, p. E.Jagiełło i p. E.Pietrzak wyjechały na całodniową wycieczkę do Chorzowa. Najpierw udaliśmy się do Planetarium im. Mikołaj Kopernika, gdzie obejrzeliśmy niezwykłą prezentację na temat gwiazdozbiorów, wędrówki Słońca, położenia Ziemi i innych planet Układu Słonecznego. W bardzo atrakcyjny sposób poszerzyliśmy wiedzę na tematy związane z astronomią oraz utrwaliliśmy wiadomości zdobyte na lekcjach przyrody. Pózniej udaliśmy się do śląskiego ZOO, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje. Obejrzeliśmy ok. 300 gatunków egzotycznych zwierząt. Po długim spacerze doskonałym miejscem odpoczynku okazała się skalna Kotlina Dinozaurów. Ku uciesze wszystkich oglądaliśmy olbrzymie okazy tych kopalnych gadów. Bardzo spodobało nam się także Mini Zoo, gdzie mogliśmy pogłaskać i nakarmić małego koziołka, owieczkę czy króliczka. Pełni niezapomnianych wrażeń, z wypiekami na policzkach i uśmiechem na ustach wieczorem wróciliśmy do Krakowa.

W góręSWIĘTY, CZYLI KTO? KONKURS DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH - ROZSTRZYGNIĘTY!


Uroczystość związana z kanonizacją Jana Pawła II obfitowała w liczne wydarzenia zarówno religijne, kulturalne jak i edukacyjne. Wśród różnych form motywujących dzieci i młodzież do przeżywania tej wzniosłej uroczystości były konkursy poetycko - literackie i plastyczne organizowane m.in. przez parafie. Redakcja "Krzyża Mogilskiego" ogłosiła konkurs dla szkół podstawowych i gimnazjalnych pod hasłem: "Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć..." oraz "Swięty, czyli...".
Z przyjemnością informujemy, że zdobywcą I miejsca wśród uczniów szkół gimnazjalnych był nasz uczeń klasy II a – Marcin Hronec. Opiekunem była p. Aldona Rumińska. Marcin, w ciekawy sposób przedstawił problem świętości i świętego, nawišzujšc do postaci Jana Pawła II. Uczeń zaprezentuje fragment swojej pracy podczas tegorocznego Salonu Artystycznego. Serdecznie zapraszamy i gratulujemy.

W góręNA SKRZYDŁACH HISTORII

Z wielką przyjemnością informujemy, że w ubiegłym tygodniu rozstrzygnął się konkurs historyczny o tematyce lotniczej, organizowany przez Klub 303 i Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Reprezentujące naszą szkołę podstawową drużyny z klas piątych i szóstych zdeklasowały przeciwników i zajęły bardzo dobre lokaty zajmując I, II i IV miejsce!!!!!
Nasi uczniowie przez pół roku uczestniczyli w wykładach, wycieczkach. Dwukrotnie rywalizowali w teœcie wiedzy o lotnictwie, również dwa razy odbyły się zawody modeli szybowców, wykonanych przez uczestników. Walka była zacięta, a oto ostateczne wyniki.

I MIEJSCE : JAKUB PACIOREK,
MATEUSZ POLAK
klasa Va
II MIEJSCE: KACPER BURAS,
PATRYK HIRO
klasa VIb
IV MIEJSCE: BARTŁOMIEJ LELEK,
FILIP STEFAŃCZYK
klasa Va
Bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i miłą współpracę. Opiekunowie: Elżbieta Jagiełło, Ryszard Kułaga

W górę"MŁODZI GŁOSUJA"- WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

W ramacha akcji Centrum Edukacji Europejskiej "Młodzi głosują" 19 maja zorganizowane zostały wybory do Parlamentu Europejskiego. Najpierw na lekcjach WOS-u młodzież zapoznawała się z komitetami wyborczymi, które wystawiają swoich kandydatów oraz z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego. Powołana została komisja wybrcza (D. Sanowicz, S. Grymek, M Czarnecki), która przygotowała karty do głosowania, lokal wyborczy i przeprowadziła wybory. Większość młodzieży była zorientowana i zdecydowana na kogo chce głosować. Wyniki zostaną przeslane do Centrum Edukacji Europejskiej i wzięte pod uwagę w ogólnopolskim sondażu.

W góręO LAUR JEDNEGO WIERSZA

Z wielką przyjemnością i satysfakcją informujemy, że wyróżnienie w Konkursie "O Laur Jednego Wiersza", który jest najbardziej prestiżowym konkursem poetyckim w naszym regionie dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zdobyła uczennica z naszego Gimnazjum: Natalia Bieszczanin z klasy III A.

Natalia przechodząc pierwsze eliminacje zakwalifikowała się do Turnieju prezentując wiersz, który zgodnie z zamysłem Autorki można i należy czytać zarówno "od góry" jak i "od dołu". Wiersz zostanie zaprezentowany na tego rocznym Salonie Artystycznym. Opiekunem Natalii była p. Aldona Rumińska - Szalska.
Dodajmy, że konkurs był już 10 - tym spotkaniem Młodych Poetów organizowanym corocznie w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie.
Gratulujemy i życzymy Natalii oraz Innym Mistrzom Pióra nieustannej weny i odwagi do kreowania siebie drogą twórczej i cierpliwej pracy.


Uwaga od autora:
Konstrukcja wiersza, pozwala i nakłania do czytania go "od góry do dołu" i odwrotnie. Sens i przesłanie wiersza są wówczas inne.

Niepotrzebna obecna

Moje powieki są zamknięte
Widzę
Jasną otchłań
Słyszę
Tupot wojskowych butów
Czuję
Bliskość stóp
Zmierzają w moją stronę (chyba), ale...
Nagle kroki cichną ... obraz blednie
Na ramieniu czuję ciepło
Dotyk czyjejś dłoni...
Rozmyślam: "Czy on wrócił z wojny niepotrzebnej?"
To byłoby cudowne, a zarazem niemożliwe
Słyszę cichy, ochrypnięty głos
"Możesz nie wierzyć, ale żyję Rose
Wróciłem"
Zadałam w swojej podświadomości pytanie
"Czy on na zawsze powrócił...?"
Dlaczego więc...
Czuję się jak we śnie, który się nie spełni...
Oddycham tlenem, który Ci zabieram.
Brakuje Ci oksygenu
Wiem...
Otchłań końca dnia
Przeobrażona
Piwna zieleń
Widzę
Moje powieki są otwarte

W góręOBCHODY DNIA PAPIESKIEGO

Dnia 27 kwietnia 2014 roku papież Franciszek podczas uroczystej Mszy Swiętej na Placu św. Piotra ogłosił świętymi Koœcioła katolickiego papieża Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego radosnego wydarzenia. Przygotowaniem do świętowania kanonizacji papieża był szkolny konkurs plastyczny "Jan Paweł II - Mój przyjaciel" ogłoszony przez s. Małgorzatę Ruzik.
Z tej okazji w dniu 28 kwietnia 2014 roku odprawiona została Msza święta w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie. We Mszy świętej uczestniczyła Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie naszej szkoły oraz przedstawiciele zaprzyjaznionych szkół wraz z pocztami sztandarowymi. Mszy świętej przewodniczył administrator parafii o. Nikodem Wojciech Buczek, który w kazaniu zwrócił uwagę na fakt, że świętość jest osiągalna dla każdego z nas.

Za uroczystą oprawę liturgii podziękowania należą się pani Dorocie Garncarskiej oraz s. Małgorzacie Ruzik, które odpowiedzialne były za procesję z darami i modlitwę wiernych. Harcerze pod opieką pani Zofii Pokrzyk przygotowali czytania liturgiczne. Wystąpił również Chór mieszany. Po Mszy świętej odbył się program słowno - muzyczny pt. "Kwiatki Jana Pawła II" przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem pani Małgorzaty Kucharskiej. Zebrani mogli usłyszeć zabawne anegdoty oraz żarty z życia świętego Jana Pawła II. Pomiędzy opowiadaniami odczytanymi przez uczniów, odtwarzane były fragmenty wypowiedzi samego papieża.
Na zakończenie obchodów daru kanonizacji na placu przed szkołą uczniowie w hołdzie Janowi Pawłowi II ułożyli płonące serce ze zniczy.

Swięty Janie Pawle II - módl się za nami.

W góręOBCHODY KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 7 maja 2014 roku odbył się konkurs pt.: "Historia pędzlem malowana" w którym rywalizowały 4- osobowe drużyny z klas drugich gimnazjum. Na widowni zasiedli wydelegowani uczniowie. Drużyny rywalizowały w tematyce przedstawionej na obrazach Jana Matejki: "Konstytucja 3 Maja", "Gest Rejtana", "Kościuszko pod Racławicami"; należało rozpoznać postacie, określić przebieg wydarzeń i ich skutki. Pierwsze miejsce zajęła klasa IIa, następne IIb i IIc. Gratulujemy wszystkim uczestnikom kokursu.

W góręPOEZJA KRZYŻA

A teraz pomyœl czym dla Ciebie jest krzyż ?

Wtorek 15 kwietnia zapiszemy jako niecodzienne spotkanie z Poezją o Krzyżu. Uczniowie ZSOI nr 5 mogli wysłuchać niezwykłej poezji pasyjnej przygotowanej przez uczniów gimnazjum wraz z klasą IV b pod opieką p. Edyty Korzeniowskiej i p. Doroty Garncarskiej. Uroczystości towarzyszył śpiew chóru Zmieszanego pod kierownictwem p. Agnieszki Otręby. Doświadczenie modlitwy krzyża w takiej atmosferze i klimacie było szczególnie ciekawe. Mamy nadzieję, że ktoś dzięki takiej interpretacji lepiej zrozumiał Boga na krzyżu.

W góręBYLISMY W HISZPANII!

W związku z realizowanym w naszej szkole projektem Comenius "DANCE WITH ME", grupa wspaniałych uczniów pod opieką równie wspaniałych nauczycieli uczestniczyła w spotkaniu w Caudete, w Hiszpanii.
Pojechało tam dwóch nauczycieli i czworo uczniów - spędzili tam prawie tydzień i wrócili pełni pozytywnej energii i zachwytu. W Caudete spotkały się reprezentacje wszystkich siedmiu szkół biorących udział w projekcie. Wzięliśmy udział w warsztatach, lekcjach, spotkaniach oraz odbyło się wspólne zwiedzanie Alicante, gdzie wszystkich zachwyciło morze, plaże i palmy :)
Warto wspomnieć, że nasi uczniowie pokazali najwyższą klasę zachowania, zaangażowania i życzliwości, zewsząd płynęły pochwały i wyrazy uznania. Brawo! :)

W góręPROJEKT "TANGO DAWNIEJ I DZIS"

Dnia 24 lutego 2014r. uczniowie klas II gimnazjalnych zaprezentowali projekt pt. "Dramat tanga - dawniej i dziś". Była to inscenizacja słowno- muzyczno -taneczna, dla nauczycieli i rodziców. Spektakl miał przybliżyć sylwetki sławnych postaci lat 50 -tych XX stulecia, kształcić u uczniów umiejętność pokazania własnej pracy innym oraz uczyć kunsztu teatralnego. Przedstawienie podobało się, czego dowodem były owacje na stojąco.
W projekcie brali udział następujący uczniowie: Radosław Radoszek -kl.IIa, Daria Kafel -kl.IIa, Mateusz Komenda - kl.IIa, Jakub Orlicki - kl.IIb, Karolina Gąsior -kl.IIb, Maria Gąsior - kl.IIc, Arkadiusz Szumielewicz -kl.IIc, (Robert Jabłoński kl.IIa) oraz Natalia Bieszczanin -kl.IIIa , (Roksana Szydłak - uczennica Gimnazjum 50 w Krakowie). Opiekunem projektu była mgr Maria Koniecka.

W góręWIOSNA! ACH, TO TY!

21 marca klasa 2c zorganizowała przywitanie wiosny dla uczniów naszego gimnazjum. Kto nie był, niech żałuje! Była dobra zabawa, dużo śmiechu i przepyszne wiosenne ciasta! Impreza miała formę konkursu pod hasłem "CO TY WIESZ O WIOSNIE?", w ramach którego czteroosobowe delegacje wszystkich klas gimnazjum prezentowały swój pomysł na Panią i Pana Wiosnę, odpowiadały na pytania w wiosennym quizie oraz wykonywały "marzannę" z niczego czyli z odpadów i śmieci (butelek, gazet, włóczki, sznurków, zakrętek, worków, patyków, fragmentów materiału, itp.). Rywalizacja była zacięta, bo było o co walczyć - główną nagrodą były talony zwalniające z pytania na lekcjach przez cały następny tydzień! Zwycięzcami konkursu zostały reprezentacje klas 3c, 2a oraz 1b! Kilka dni wcześniej szkoła została oplakatowana pięknymi i pomysłowymi "reklamami" wiosny - również autorstwa uczniów klasy 2c. A żeby wszystkich – nie tylko zwycięzców – wprawić w wiosenny nastrój uczniowie 2c rozdawali własnoręcznie wykonane papierowe żonkile, które można było przykleić do ubrania. Impreza się udała, a więc ogłaszamy:
OPERACJA WIOSNA ROZPOCZĘTA!!!

W góręLAUREAT KONKURSU HISTORYCZNEGO

Miło nam powiadomić, że uczeń klasy I A gimnazjum - Krzysztof Mietła został laureatem konkursu historycznego "Taki to mroczny czas. 70-ta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego". Gratulujemy!!!

W góręVIVA ESPANA!

W CZWARTEK 6 MARCA uczniowie klas I i II naszego gimnazjum, którzy uczestniczą w projekcie "Dance with me" wzięli udział w krótkiej, bo dwugodzinnej wycieczce do... Hiszpanii.

Znajduje się tam jedna ze szkół, do której już niedługo udają się przedstawiciele naszej młodzieży, a ponieważ nie wszyscy mogą tam pojechać, postanowiliśmy choć na krótko pobawić się w wycieczkę. Trzeba było zrobić paszporty, wydrukować pieniądze, zbudować autobus i w drogę!

W dobrych humorach zwiedziliśmy Madryt, Barcelonę, Alhambrę, pokonaliśmy 200km wspaniałej hiszpańskiej plaży. W zacienionych winnicach patrzyliśmy na pracę rolników, a nawet odwiedziliśmy znane sanktuarium Santiago de Compostella. Oczywiście można było kupić pamiątki, spróbować hiszpańskich wypieków, a nawet zrobić sobie zdjęcie z torreadorem! Honorowym gościem i kierowcą autobusu okazał się znany piłkarz FC Barcelony , który na co dzień pracuje w naszej szkole... Ale to już zupełnie inna historia.
Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się świetnie, a następna wyprawa już wkrótce. Tym razem do pięknej Słowacji!

W góręTŁUSTY CZWARTEK W RYTMACH BELGIJKI

Pomysł uczczenia Tłustego czwartku (nie tylko drogą konsumpcji), został zainicjowany przez klasę III A Gimnazjum, świętowano tańcem, zabawą ale i nauką. Klasy lub delegacje uczniów z poszczególnych klas etapów I-III, IV-VI SP i klas I-III Gimnazjum aktywnie spędzili czas pod opieką wychowawców, nauczycieli oraz starszych kolegów na sali gimnastycznej.

Umysłowy trening "lukrowanego pączka" inaugurował początek czwartkowej imprezy. Pytania quizu z przemyślanymi formami podpowiedzi w zależności od grupy wiekowej uczniów dotyczyły tradycji tłustego czwartku, procedury pieczenia pączków oraz zasobu kalorii słodkiego przysmaku. Trafne odpowiedzi i podpowiedzi ekspertów klasowych punktowane były cukierkami. Nagroda w zespołowych zmaganiach delegatów klas była oczywista – pączek z nadzieniem różanym dla każdego członka zespołu!

Pozyskane kalorie zostały szybko spalone poprzez naukę integracyjnego tańca belgijskiego, potocznie zwanego "Belgijką". Odbywała się ona w oparciu o fachowy instruktaż przygotowanych do tańca uczennic pod okiem wychowawców klasy. Prosty układ taneczny łączył w swych rytmach wszystkich uczestników zabawy. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele ulegali porywającej niderlandzkiej melodii.

W góręSALON ARTYSTYCZNY- "Klawiszowy Tercet"

Tradycją stał się mój udział w Zimowym Salonie Artystycznym - spotkaniu krakowskich pedagogów, muzyków i plastyków. Zimowy Salon Artystyczny to coroczna impreza organizowana przez MDK im. I.K. Gałczyńskiego w Krakowie. To spotkanie grona pedagogów: muzyków, poetów i plastyków w duchu przeżywania różnorodnych aktów twórczych, owoców zmagań ze sobą, tworzywem, materiałem i słowem. To okazja do zaprezentowania własnej twórczości, szansa na poznanie oryginalnych i cennych rozwiązań twórczych innych osób, podzielenie się efektami własnych poszukiwań, a wreszcie możliwość do poznania i nawiązania kontaktów z refleksyjnymi twórcami.

W roku 2014 wkroczyliśmy w progi Salonu w nowym, trzyosobowym komplecie tworząc zespół "Klawiszowy Tercet" z Uczniami – Mistrzami: Wiktorem Łobodzińskim z kl. VI A i Radkiem Radoszkiem z kl. II gim. A.
Zaprezentowaliśmy trzy moje utwory: poezję śpiewaną i recytowaną oraz piosenki w wykonaniu wokalnym Radka i (zdecydowanie okrojonym!) moim do akompaniamentu i zamysłu muzycznego Wiktora.
Stworzyliśmy zgrane, partnerskie trio z pomysłem rozwoju twórczego na przyszłość. Gratuluję Uczniom spontanicznej kreacji siebie i twórczego polotu, takiego "na żywca" i "od siebie" z przemyśleniem własnej prezentacji, pozbawionej sztucznośœci i definicyjnego wyuczenia.
A. Rumińska

W góręI NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA SP 105

13 stycznia odbył się I Noworoczny Turniej Piłki Nożnej.

 • I miejsce- SP Pallotyni
 • II miejsce- SP 105 (drużyna I)
 • III miejsce- SP 88
 • IV miejsce- SP 105 (drużyna II)

  Najlepszy strzelec: Oktawian Nowak PS 105 - 6 bramek!!!
 • W górę  ASYSTENCI JĘZYKOWI

  Od dnia 7 stycznia 2014 roku do dnia 17 stycznia 2014 roku gościli w szkole asystenci językowi: z Grecji - Ilias Pappas, z Australii - Andrew Soulsby, z Indonezji - Maria Grace Delima.
  Wspólna praca z asystentami stanowiła dla uczniów cenne zródło inspiracji, uatrakcyjniła i wzbogaciła ofertę zajęć edukacyjnych. Asystenci wspierali nauczycieli w realizacji zajęć, nauczaniu języka, udzielali pomocy w nawiązywaniu nowych kontaktów międzynarodowych. Asystenci prowadzili zajęcia językowe dla uczniów w ramach działającej w szkole świetlicy. Nauczanie języka jak również poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie państw, z którego pochodzili wolontariusze, było niezwykle cenne dla wszystkich uczniów.

  Ilias Pappas - lat 24 , urodzony w Albanii, ale w wieku 4 lat zamieszkał w Grecji. Studiuje w Grecji systemy komputerowe. Interesuje się piłką nożną, lubi biegać, czytać i spotykać się z ludzmi, uwielbia podróżować .

  Maria Grece Delima - 22 lata, pochodzi z Dżakarty w Indonezji. Studiuje prawo. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi i dobrą kuchnię.

  Andrew Soulsby - 20 lat, pochodzi z Melbourne w Australii. Studiuje biomedycynę. Obecnie ma rok przerwy, jest to czas na uczestnictwo w projektach międzynarodowych AIESEC. Był już w Egipcie, Singapurze i Polsce. Lubi podróżować i spędzać czas z przyjaciółmi.

  W górę  WOŚP 2014

  Jak co roku nasza szkoła brała udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku uzbieraliœmy 2114,41 zł.
  Dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji.

  W górę  JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
  oraz
  wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku życzą:
  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie.

  W górę  WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA!
  NASZE WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

  Ponad 150 komiksów wykonanych różnymi technikami plastycznymi brało udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację FIRST. Zadanie konkursowe dla klas gimnazjalnych polegało na przygotowaniu komiksu rozwijającego hasło projektu: Wyloguj się do życia. Celem było wskazanie w oryginalny sposób, że Internet pomimo iż jest niezbędny w codziennym funkcjonowaniu, może również uzależniać, czego skutkiem może być izolacja i osamotnienie.
  Komiks pt.: "6D" - gra wyzwolenia społecznego i odnowy dla każdego opracowany przez uczniów klasy III A pod opieką nauczyciela Aldony Rumińskiej zdobył wyróżnienie.
  Jury wskazało w uzasadnieniu, że "duża różnorodność użytych technik plastycznych (zdjęcia, rysunek, wyklejanka) świadczy o zaangażowaniu we wspólną pracę całej grupy. Przede wszystkim jednak uczniowie wykazali się kreatywnością. Narracja komiksu opiera się na wymyślonej grze komputerowej, której celem jest zachęcanie do aktywności poza światem wirtualnym. Zdaniem jury taki przekaz idealnie wpisuje się w założenia całej kampanii."

  W górę  "MOJE MIEJSCE NA ZIEMI"

  Z przyjemnością informujemy o zasłużonym sukcesie uczennic naszego Gimnazjum w IV Powiatowym Konkursie Fotograficzno- Plastyczno- Literackim- "MOJE MIEJSCE NA ZIEMI" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Mocną, twórczą grupę tegorocznego konkursu, stanowiły uczennice:

 • GABRIELA PODRYGAŁA, KL. III A – ( MIEJSCE I – POEZJA),
  opiekun: p. Aldona Rumińska
 • PAULA BOGACZ, KL. I A – (MIEJSCE I – PROZA),
  opiekun: p. Iwona Cichecka – Jusińska i p. Beata Roman- Pietras
 • WIKTORIA PIWOWARSKA, KL. II A – (MIEJSCE II – PROZA),
  opiekun: Anna Wolska
 • ALEKSANDRA FLOREK, KL. III A – (MIEJSCE II – FOTOGRAFIA),
  opiekun: Aldona Rumińska

  Gratulujemy i życzymy sukcesów na szlaku poszukiwań swojego Miejsca na Ziemi oraz dalszej motywacji twórczej, dobrych pomysłów i bujnej wyobrazni!
 • W górę  SZOPKI KRAKOWSKIE

  Tradycją stały się co miesięczne wyjścia uczniów kl.6 b w ramach kółka "Podróże małe i duże" prowadzonego przez panią Agatę Żontołw. Tym razem celem naszego wycieczki było obejrzenie wystawy "Szopek krakowskich" w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Mieliśmy możliwość zobaczyć wyjątkowe krakowskie szopki, których pierwowzorem są krakowskie zabytki. Misternie zrobione szopki wzbudziły nas zachwyt. Następnie udaliśmy się na rynek, aby poczuć atmosferę świąt na bożonarodzeniowym kiermaszu świątecznym. Zaopatrzeni w smakołyki , wykorzystaliśmy okazję, że wyjątkowo w tym roku w grudniu była otwarta Wieża Ratuszowa i postanowiliśmy obejrzeć panoramę Krakowa z góry. Zwiedziliśmy cztery kondygnacje wieży. Oczywiœcie tradycyjnie nakarmiliśmy gołębie, zjedliśmy smaczne zapiekanki i udaliśmy się z powrotem do domu, planując już kolejną wyprawę.

  W górę  TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

  W dniu 6.XII.2013r. reprezentanci naszej szkoły brali udział w "XIV Indywidualnym Turnieju Tenisa stołowego o Puchar Dyrektora ZSO nr 14 w Krakowie". Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach: dziewczęta - gimnazjum, chłopcy - gimnazjum, dziewczęta - szkoła podstawowa, chłopcy - szkoła podstawowa. Każdy z zawodników rozgrywał mecze do momentu przegrania dwóch spotkań. Rywalizacja była bardzo zacięta, tym bardziej, że w zawodach uczestniczyło około stu zawodników. Zawodnicy zajmujący pierwsze trzy miejsca otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Oto wyniki:

  gimnazjum

 • 3. miejsce Ewelina Sieńko
 • 4. miejsce Wiktoria Woszczenko
 • 5. miejsce Maksymilian Basta
 • 7. miejsce Łukasz Markowicz

  szkoła podstawowa
 • 5. miejsce Bartek Lelek

  W trakcie zawodów zawodnicy mieli okazję poznać i porozmawiać z Panią Jolantą Szatko - Nowak - wielokrotną Mistrzynię Polski w tenisie stołowym.

  Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów na arenach sportowych.

 • W górę  KONKURS MIKOŁAJKOWY

  6 XII dla klas gimnazjalnych zorganizowany został Konkurs Mikołajkowy.

  W górę  TURNIEJ SIATKÓWKI

  W górę  MIKOŁAJOWE SPOTKANIA SENIORALNE

  Spotkanie było kontynuacją działań projektowych w ramach wygranej w konkursie Ambasador Miejsc zorganizowanym przez Fundację: Szkoła pod Żaglami K. Baranowskiego na opracowanie koncepcji wycieczki.

  Czytaj więcej

  W górę  ANDRZEJKI

  29 listopada klasa III C G przemieniła korytarz drugiego piętra w salon wróżb andrzejkowych. Trzy urokliwe wiedźmy w stosownym przebraniu przepowiadały, wszystkim chętnym, przyszłość. Zapewniały o szczęściu w miłości, nieustającym bogactwie, niesamowitych podróżach, sukcesach w życiu zawodowym i prywatnym. Wyjątkowo dociekliwi mieli możliwość poznania imienia swojej wybranki lub wybranka. Zadowoleni z wróżb gimnazjaliści chętnie pląsali w rytmie muzyki techno, o nagłośnienie której zadbali jej fani.

  W górę  SLUBOWANIE KLAS I GIMNAZJUM

  W listopadzie wraz z obchodami Swięta Niepodległości Polski, zgodnie ze szkolną tradycją, uczniowie klas I gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie. Program uroczystości rozpoczął montaż słowno - muzyczny, w wykonaniu uczniów kl. I, mówiący o współczesnym pojmowaniu patriotyzmu i polskości. Zawierał wypowiedzi uczniów naszej szkoły na temat Ojczyzny, utwory poetyckie J. Tuwima, K. Wojtyły, M. Hemara, W. Chotomskiej oraz utwory muzycznie "Orszaki - Dworaki" A Osieckiej, "Miejcie nadzieję" J. Wójcickiego, "Taki kraj" J. Pietrzaka, "Tutaj jestem" G. Turnaua. Program zakończyło przekazanie młodzieży przez wychowawców przesłania zawartego w tekście piosenki Marka Grechuty " Ojczyzna". Następnie został wprowadzony sztandar szkoły, na który zarówno przedstawiciele uczniów, jak i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie. Życzenia dla całej społeczności klas I naszego gimnazjum złożyli: dyrektor szkoły- p. Ewa Donhoffner, przewodnicząca Rady Szkoły - p. Agnieszka Bogacz, administrator parafii - o. Nikodem Wojciech Buczek OCist oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego.

  W górę  "SZANUJ ŻYWNOŚĆ I ŚRODOWISKO NATURALNE"

  Klasa 4b pod opieką p. Edyty Korzeniowskiej przez dwa miesiące (od 20 IX do 20 XI) realizowała projekt "Szanuj żywność i środowisko naturalne", którego celem było podniesienie świadomości na temat ekologicznych, społecznych i ekonomicznych przyczyn i skutków marnowania żywności. Do udziału w projekcie zaangażowano uczniów klas 4 - 6.
  Inicjatorem tego przedsięwzięcia był Bank Zywności, który za sposób realizacji zadania przyznał nam II MIEJSCE. Cieszymy się, że nasza praca została wysoko oceniona przez jury konkursu.

  Kolejne etapy realizacji zadania:
  1. Zorganizowanie warsztatów edukacyjnych "Nie marnuj jedzenia, wyrzuć do śmieci stare przyzwyczajenia".
  2. Udział w "Paradzie Żywności".
  3. Przeprowadzenie konkursu "Szanuj żywność i środowisko naturalne".

  W górę  WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ

  W dniach 12 - 14 XI 3013 r. dwunastoosobowa grupa młodzieży z klas I i II naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do zaprzyjaznionej szkoły w Brezovicy na słowackiej Orawie. Tak jak i w ubiegłym roku zostaliśmy mile przyjęci przez tamtejszą społeczność szkolną, która przygotowała na nasz pobyt wiele atrakcji.
  Pierwszego dnia odbyły się miedzynarodowe zawody sportowe w piłce nożnej i siatkówce. Nasze drużyny walczyły dzielnie, ale w tym roku lepsi okazali się koledzy ze Słowacji. Wieczorem poznawaliśmy słowackie piosenki ludowe, mieliśmy okazję nauczyć się jednej z nich, a także bawiliśmy się przy muzyce ludowej w tradycyjne zabawy. Drugi dzień pobytu to zwiedzanie Zamku Orawskiego,( gdzie zaprzyjazniliśmy się z kotem, nazwanym Kebabem) oraz skansenu wsi słowackiej w Zubercu. Wieczór poświęcony był poznawaniu zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Piekliśmy pierniki i uczyliśmy się jak je zdobić. Ostatni dzień upłynął nam na zwiedzaniu Trsteny i udziale w warsztatach ceramicznych.
  Wróciliśmy bardzo zadowoleni, a teraz z niecierpliwością czekamy na rewizytę kolegów i koleżanek, która już na wiosnę!

  W górę  ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW I KLAS

  na bezpłatne zajęcia w ramach programu INTERBLOK czyli INTERdyscyplinarnego programu nauczania BLOKowego przedmiotów matematyczno - przyrodniczych i informatyki. Propozycję kierujemy do grupy uczniów zdolnych i uzdolnionych. Celem zajęć jest podniesienie poziomu kompetencji matematyczno - przyrodniczych. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli specjalistów wykonują doświadczenia, mierzą, liczą, konstruują przyrządy.

  Zajęcia odbywają się w czwartki w sali nr 32, w godzinach od 8.00 do 9.30 ( 90 minut).

  Nasze Szkolne Laboratorium "MPI" czeka na Młodych Poszukiwaczy i Odkrywców!


  Pierwsze zajęcia mamy już za sobą: pisaliśmy atramentem sympatycznym, porównywaliśmy gęstość kości ssaków i ptaków, sprawdzaliśmy zjawisko konwekcji, budowaliśmy wagę Leonardo da Vinci, projektowaliśmy puzzle za pomocą komputera.

  W górę  PODZIEMIA RYNKU

  W dniu 16 listopada 2013 r. uczniowie klasy 6b w ramach zajęć kółka turystyczno - rekreacyjnego "Podróże małe i duże" pod opieką p. Agaty Żontołw udali się na wycieczkę, której celem było obejrzenie interaktywnej wystawy - "Sladem europejskiej tożsamości Krakowa" w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa- Podziemia Rynku. Uczniowie podziwiając podziemną ekspozycję mieli możliwość poznania nie tylko bogatej historii Krakowa, ale też związki, jakie łączyły to miasto z najważniejszymi w średniowiecznej Europie oœrodkami handlu i kultury.
  Odwiedzając wystawę uczniowie mogli poczuć atmosferę panującą na średniowiecznym rynku. W trakcie zwiedzania towarzyszyły nam bowiem m.in. odgłosy gwaru transakcji handlowych. Wystawę wzbogacają ponadto ciekawe makiety oraz multimedia w postaci ekranów dotykowych, hologramów, projekcji i filmów dokumentalnych wyświetlanych w specjalnie do tego celu zaaranżowanych pomieszczeniach piwnic pod Sukiennicami.

  W górę  II MIEJSCE W KONKURSIE "JESTEM, WIĘC NIE SMIECĘ"

  Klasa 4b pod opieką p. Edyty Korzeniowskiej reprezentowała naszą szkołę podczas konkursu "Jestem, więc nie śmiecę". Konkurs zorganizowany został przez Fundację Nasza Ziemia. Jury spośród ponad 40 nadesłanych konkursowych prac przyznało nam zaszczytne drugie miejsce. W ramach konkursu podjęliśmy następujące działania:

  1.Wykonanie strojów zachęcających do włączenia się do akcji.

  2.Udział w akcji "Sprzątanie świata".

  3.Warsztaty edukacyjne "Chrońmy Ziemię przed zaśmieceniem".

  4.Gazetka ścienna.

  CZYTAJ WIĘCEJ

  Ogromnie się cieszymy, bo choć udział w konkursie kosztował nas wiele wysiłku, to przede wszystkim był okazją do doskonałej zabawy.
  Wyniki konkursu można obejrzeć na zamieszczonych poniżej adresach stron internetowych: NASZA ZIEMIA, REKOPOL

  W górę  WYCIECZKA NA SKAŁKI TWARDOWSKIEGO

  W dniu 12 pazdziernika 2013r uczniowie klasy 6b w ramach zajęć kółka turystyczno - rekreacyjnego "Podróże małe i duże" pod opieką p. Agaty Żontołw udali się na wycieczkę, której celem było poznanie pięknego zakątka Krakowa - Zakrzówka. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękne Skałki Twardowskiego. Jak głosi legenda, wśród okolicznych urwisk, mistrz Twardowski prowadził szkołę magii i czarnoksięstwa. Pewnego dnia, w wyniku eksplozji laboratorium, powstały skałki, które otrzymały jego imię.
  Nazwa Zakrzówek pochodzi od topograficznego terminu, oznaczającego niegdyś miejsce za krzami (krzakami). Duże wrażenie na uczniach wywarł widok zalewu Zakrzówek, który powstał w 1990 po zalaniu starego kamieniołomu wapienia. Składa się on z dwóch zbiorników, połączonych przesmykiem. Uczniowie dowiedzieli się również, że w czasie II wojny światowej, gdy teren był wykorzystywany jako kamieniołom, od września 1940 r. do pazdziernika 1941 r. pracował w nim Karol Wojtyła. Wycieczka dostarczyła wielu miłych wrażeń, piękna polska jesień wielu pięknych widoków.

  W górę  PODGÓRSKIE LEGENDY

  17 września kl. V a wraz z wychowawczyniami Bernadetą Szklarską i Katarzyną Pelc wzięła udział w II edycji Podgórskiej Gry Terenowej "Podgórskie legendy". Mimo że pogoda nie dopisała i organizatorzy zmuszeni byli przenieść imprezę z parku im. Bednarskiego do budynku DK Podgórze, to i tak zabawa była wyśmienita. Uczniowie wcielili się w oszczędnych i pracowitych Podgórzan- zbierali talary, rozwiązując na kolejnych stanowiskach zadania. Mieli okazję poznać sławną wróżkę Emilię Rączkę, odkrywcę leczniczych zródeł Antoniego Matecznego, Janinę Turek- autorkę najdziwniejszych pamiętników świata, Wojciecha Bednarskiego- założyciela parku oraz przypomnieli sobie legendy o Mistrzu Twardowskim, o królu Kraku, o zaklętej księżniczce. Nasi piątoklasiści okazali sie niezwykle zaradni - uzbierali ponad 70 talarów i tym samym zajęli I miejsce. Gratulujemy!

  W górę  "Sprzątanie świata - Polska" = razem możemy więcej!

  Jak co roku aktywnie uczestniczyliśmy w akcji "Sprzątanie świata – Polska". W tym roku sprzątaliśmy pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę". Była to dla nas doskonała lekcja poszanowania środowiska i okazja do świetnej zabawy. Chcemy inicjować działania, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko oraz podniesie poziom estetyczny naszych osiedli.
  Uczniowie klasy IV b wraz z wychowawcami Edytą Korzeniowską i Izabelą Chytry zbierali śmieci wokół Zalewu Nowohuckiego. Zebraliśmy ok. 8 worków odpadów. Pocieszający jest fakt, że to znacznie mniej niż w ubiegłych latach.

  W górę  "PODRÓŻE MAŁE I DUŻE"

  W dniu 21.09.2013 r. uczniowie kl.6 b w ramach zajęć kółka turystyczno - rekreacyjnego "Podróże małe i duże" pod opieką p. Agaty Żontołw udali się na wycieczkę , której celem było uczestnictwo w projekcie przygotowanym przez krakowskie uczelnie ( UJ, AGH, Politechnika Krakowska, Akademia Rolnicza) pod nazwą "Weekend naukowców".
  Uczniowie mieli możliwość obejrzeć niesamowite pokazy i eksperymenty z dziedziny chemii i fizyki między innymi: tańczące płomienie, ogień bez zapałki, zamiana piany w ogień czy zabawy ciekłym azotem, ciecze zmieniające kolor, atrament sympatyczny, złoto alchemika, czterobarwna ciecz, duch w butelce, lewitacja . Do tego eksponowana była ciekawa wystawa przybliżająca bogactwo flory i fauny, w tym egzotycznych owadów i pająków z Afryki, Azji i Ameryki, prezentacja niezwykłych minerałów i skał oraz warsztaty z ich rozpoznawania. Największą atrakcją była zabawa cieczą nienewtonowską oraz pokazy elektryczności.

  W górę  FINAŁ PLEBISCYTU "ŻYCZLIWY UCZEŃ"
  Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w naszej szkole odnaleziono i doceniono kolejnych uczniów wykazujących się otwartością na potrzeby innych, pogodnym usposobieniem i po prostu... życzliwością. Tegoroczna edycja plebiscytu na Życzliwego Ucznia miała swój finał 27 września, w okolicy Dnia Orderu Uśmiechu, od którego Kawalerów staramy się czerpać wzory pozytywnych postaw. W każdej klasie uczniowie wybrali spośród siebie jednego rówieśnika, który podczas finału wykazał się wyjątkowym cechami ( a przy okazji bawił się świetnie w parku linowym przygotowanym przez harcerzy ze Szczepu "Tęczowy"). Wszyscy finaliści zostali docenieni - były dyplomy, okolicznościowe przypinki i pyszne ciasto.
  Życzliwi - cieszymy się, że jesteście z nami!!!

  W górę  DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
  5.09.2013 odbył się Międzyszkolny Drużynowy Turniej Tenisa stołowego w grze mieszanej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze. O pierwszym miejscu zadecydował bardzo zacięty mecz finałowy, w trakcie którego ważyły się losy turnieju. Ostateczne wyniki:
  I miejsce - drużyna Gimnazjum 36 w składzie: Wiktoria Fic, Dawid Fic - opiekun mgr Zbigniew Kostuch
  II miejsce - drużyna B Gimnazjum 49 w składzie: Wiktoria Woszczyńska, Robert Łakomy - opiekun mgr Jolanta Kucharska
  III miejsce - drużyna A Gimnazjum 49 w składzie: Ewelina Sieńko, Dawid Zawadzki - opiekun mgr Jolanta Kucharska
  IV miejsce - drużyna Chrześcijańskiego Gimnazjum "Uczeń" w składzie; Jadwiga Siek, Jakub Milewski - opiekun mgr Agnieszka Cichoń

  W górę  MECZ PIŁKU NOŻNEJ
  12 września 2013 r. o godz. 17 na nowo otwartej hali sportowej przy ZSOI nr 5 na os. Słonecznym 12 odbył się towarzyski mecz piłki nożnej o Puchar Przechodni Dyrektora ZSOI nr 5 pomiędzy Radnymi Miasta Krakowa i Rady Dzielnicy XVIII a Społecznością szkoły.

  Mecz zakończył się wynikiem 9:5 dla naszej szkoły. Pani dyrektor Ewa Donhoffner wręczyła piłkarzom medale i puchar oraz zaprosiła na rewanżowy mecz, na który radni zgodzili się z ochotą. Gromkim "hip hip hura" uczcili zwycięstwo społeczności szkolnej i zapowiedzieli, że popracują nad kondycją, by w kolejnym meczu powalczyć o puchar.

  Mecz ten był ostatnią ze sportowych imprez towarzyszących świętowaniu otwarcia nowej hali i dostarczył wielu sportowych emocji. Było to wspaniałe widowisko, które koniecznie trzeba powtórzyć.

  Czytaj więcej

  W górę  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO i OTWARCIE NOWEJ HALI SPORTOWEJ

  2 IX w poniedziałek o godz. 12.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 i otwarcie nowej hali sportowej z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa pana Jacka Majchrowskiego. Przed budynkiem szkoły zgromadzili się goście, uczniowie i poczty sztandarowe. Podczas wciągania flagi na maszt przez harcerzy ze szczepu Tęczowy odegrano hymn państwowy. Minutą ciszy uczczono wszystkich obrońców ojczyzny. Dyrektor szkoły pani Ewa Donhoffner powitała zebranych, a prezydent Jacek Majchrowski i małopolski wicekurator Grzegorz Baran zainaugurowali rok szkolny 2013/2014.

  Druga część uroczystości odbyła się w nowej hali sportowej. Dokonano przecięcia wstęgi, a halę poświęcił ojciec opat Piotr Chojnacki.

  Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Małopolskiego Oddziału Regionalnego pan Roman Ficek wręczył odznaki "Przyjaciel Dziecka" panu prof. Jackowi Majchrowskiemu, pani wicecedyr. Zofii Piber i panu Tomaszowi Urynowiczowi, radnemu miasta Krakowa. Dyplom "Przyjaciela Dziecka" otrzymała również pani dyr. Ewa Donhoffner. GRATULUJEMY!

  W części artystycznej uczniowie ZSOI nr 5 zaprezentowali program muzyczny "Stacyjka Sol Invictus", a gościom wręczono pamiątki. Następnie siatkarze z KS "Hutnik" rozegrali mecz z drużyną AGH. Po meczu pani dyrektor zaprosiła gości na poczęstunek.

  Podziękowania za zaproszenie na inaugurację roku szkolnego i otwarcie hali sportowej oraz życznia na nowy rok szkolny dla uczniów i i nauczycieli przesłał Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.
  WYMARZONA HALA- NKF nr 347 - IX 2013

  List Rzecznika Praw Dziecka do uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014


  Otwarcie hali i impezy towarzyszące- PLAKAT