Zespół Szkół Ogólnokształc±cych Integracyjnych nr 5 w Krakowie

7. DOKUMENTY

Wydarzenia- klasy 4-6 SP i gimnazjum

MALI SWIĘCI

O tym jak to jest z ¶więtości±, drog± ku Niej i znaczeniem w życiu człowieka rozważali¶my wspólnie z uczniami kl. V i VI podczas spotkania senioralnego w ¶wietlicy przy ko¶ciele na os. Szklane Domy. Uczniowie pod opiek± s. Kazimiery Szumal i nauczyciela Aldony Rumińskiej - Szalskiej oraz towarzysz±cego o. Augustyna w sposób teatralno - warsztatowy oraz muzyczny ukazali sylwetki młodych ¶więtych u¶miechniętych. Seniorzy twórczo pracowali sporz±dzaj±c Curriculum Vitae ¶więtych i błogosławionych, uczestniczyli w quizach i integracyjnych ćwiczeniach katechetycznych. Plastycznym tłem prezentacji efektów pracy oraz ich wizualnym uzupełnieniem były dzieła artystyczne uczniów: Jak to w Niebie może być?
Refleksje starszych i młodszych na temat sztuki ¶więto¶ci stały się uzupełniaj±cym dialogiem pokoleń prowadzonym z różnych płaszczyzn na wspólnym tematycznie gruncie rozważań.
Z okazji Dnia Seniora oprócz uczty dla serca i ducha, seniorzy mieli okazję zapoznać się z projekcj± filmiku "Łańcuch Dobra XXXL" autorstwa juniorów z udziałem seniora, który zdobył wyróżnienie w projekcie: "Każdy jest komuś potrzebnym" organizowanym przez Fundację Anny Dymnej. Dla podtrzymania nieustannej refleksji nad ¶więto¶ci± zaproponowali¶my seniorom zadanie konkursowe polegaj±ce na wyrażeniu w dowolnej formie twórczej ekspresji przemy¶leń na temat: "Oooo znalazł się ¶więty!" . Celem konkursu jest umacnianie w¶ród juniorów i seniorów odwagi do małych ¶więto¶ci na co dzień i nie od ¶więta.
A więc powodzenia i Szczę¶ć Boże!

BIEG NA ORIENTACJĘ DLA SAMORZADÓW SZKOLNYCH

W sobotę 15 X odbył się w Lasku Wolskim bieg na orientację dla samorz±dów szkolenych. Nasz± szkołę reprezentowało 5 uczniów i chociaż nie zdobyli nagrody, to ¶wietnie sobie poradzili.

W górę

DZIEŃ PAPIESKI – 7.10.2016r.

W pi±tek 7 X odbyły się w naszej szkole uroczysto¶ci zwi±zane z Dniem Papieskim. Społeczno¶ć szkoły uczestniczyła w Mszy ¦w oraz w inscenizacji po¶więconej Janowi Pawłowi II.

W górę

NASI ZWYCIĘZCY "KOLOROWYCH MYSLI... WIELOBARWNYCH SŁÓW..."

Tuż przed wakacjami uczniowie klasy 5b (obecnie szóstoklasi¶ci): Jolanta Mosurek, Dagmara Masiuda, Marek Z±bek zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Plastycznego zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta. Opiekunem uczniów był nauczyciel Aldona Rumińska - Szalska. Gratulujemy, a wraz z nowym rokiem szkolnym życzymy bogatej weny i twórczego zapału.