Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 w Krakowie

7. DOKUMENTY

Wydarzenia- klasy 4-6 SP i gimnazjum

POGROMCY MITÓW

Jak co roku klasy pierwsze naszego gimnazjum wzięły udział w konkursie historycznym pt. "Pogromcy mitów". Co było treścią konkursu? Oczywiście wiedza na temat mitologii greckiej. Czteroosobowe drużyny odpowiadały na pytania, rozpoznawały obrazy o tematyce mitologicznej i zmierzyły się z nazwami związanymi z oczywiście z bohaterami mitów. Rywalizacja była zacięta, jury sprawiedliwe, a publiczność gorąca.
Ostatecznie Pogromcami Mitów została drużyna z klasy I C. Ogromne gratulacje! Pozostałe drużyny zajęły ex aequo drugie miejsce- im również gratulujemy.

PIERWSZE KROKI NA SNIEGU

Klasy piąte uczestniczą w projekcie, w którym uczą się jezdzić na nartach. Powodzenia!

NASZ UDZIAŁ W WOSP

W górę

"E-PODRĘCZNIKI w służbie Innym i w wieloaspektowym rozwoju ucznia"

Interdyscyplinarny i wieloaspektowy projekt konkursowy ("Szkoła na czasie, e- podręczniki w klasie") opracowany i realizowany przez nauczyciela Aldonę Rumińską- Szalską z uczniami kl. Vb SP nr 105.

PRZEZENTACJA (pptx)

KTO ŻYCZLIWY, TEN SZCZĘSLIWY

23 listopada 2015 roku w naszej szkole świętowaliœmy Dzień Życzliwości.
Na dzień dobry każdy mógł wybrać : słodki cukierek lub dobre słowo, decydując, która z tych rzeczy lepiej pomoże mu rozpocząć nowy dzień. Obowiązywały dobre humory, życzliwość i uśmiech. Potem było jeszcze bardziej słodko - na trzecim piętrze można było skosztować szarlotkę, sernik, ciasto z galaretką i czekoladowe babeczki, którymi częstowali uczniowie.
A jeszcze bardziej wesoło zrobiło się, gdy gimnazjaliści rozdali wszystkim chętnym kolorowe, "uśmiechnięte" balony. Spontaniczna zabawa wkrótce zamieniła się w wesoły korowód z muzyką w tle, który przemaszerował po korytarzach szkoły.
Promowanie postaw życzliwości i otwierania się na potrzeby innych wpisane jest w działania wolontariatu. Nawiązuje też do realizowanego w naszej szkole Projektu Bohaterskiej Wyobrazni. Najmłodsi wolontariusze z klasy drugiej Szkoły Podstawowej i gimnazjaliści z klasy pierwszej oraz ich rodzice i nauczyciele wspólnie przygotowali ten dzień pełen wrażeń. A ponieważ nasza życzliwość nie zna granic, przy okazji zbieraliśmy datki na Adopcję na odległość, ponieważ od kilku lat współpracujemy z Salezjańskim Oœrodkiem Misyjnym . Dzięki życzliwej postawie społeczności naszej szkoły udało nam się zebrać 228 zł! DZIĘKUJEMY!

TA CO NIE ZGINĘŁA...

Za nami obchody Swięta Odzyskania Niepodległości, które w naszej szkole tradycyjnie połączone są ze ślubowaniem klas pierwszych gimnazjum. W tym roku szkolnym świętowaliśmy je pod hasłem "Ta, co nie zginęła...". Podczas uroczystej akademii przypomnieliśmy sobie o pokoleniach Polaków, którzy czynem, słowem i pieśnią dbali o przetrwanie Narodu. Przypomnieliśmy również postać bohatera Tadeusza Janikowskiego, którego w ubiegłym roku szkolnym uhonorowaliśmy posadzeniem Dębu Pamięci. Refleksyjny montaż słowno- muzyczny przygotowali uczniowie klas pierwszych; następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów i rodziców na sztandar gimnazjum. "Pierwszakom" życzymy wielu sukcesów w nauce !!!!

GRA MIEJSKA

W pazdzierniku klasy SP i II klasa gimnazjum wzięły udział w grze miejskiej "Chronię lasy. Segreguję". Otrzymaliśmy II miejsce dla gimnazjum i wyróżnienie dla SP. Gratulujemy!

PROJEKT EDUKACYJNE W KLASACH II GIMNAZJUM

1. mgr Beata Byczek - Dookoła świata.
2. mgr Katarzyna Mazur -Książki i ich ekranizacje.
3. mgr Ryszard Kułaga - Podniebne historie- samoloty II wojny światowej.
4. mgr Katarzyna Chodań - Czy wiesz co jesz? – Biologia i chemia na talerzu.
5. mgr Maria Czeremańska - Wiem więcej - matematyczny konkurs dla kl.5 i 6 SP
6. mgr Przemysław Raś - Cudzoziemcy anglojęzyczni w Krakowie
7. mgr Beata Pietras - Komiks w przestrzeni Nowej Huty
8. mgr Elżbieta Jagiełło - Czy Polacy lubią bajki?
9 mgr Jolanta Kucharska - Organizacja imprez sportowych związanych z Tygodniem dla serca
10. mgr Katarzyna Górka - My harcerze
11 mgr Agata Wróbel - Narządy zmysłów
12 mgr Ewa Trzósło - Sztuka miasta
13 mgr Bernadeta Szklarska - Kawalerowie Orderu Uśmiechu

XXII KRAKOWSKIE MIODOBRANIE

W dniach 4- 6 IX odbędzie się XXII Krakowskie Miodobranie.
6 IX na Placu Wolnica zostaną wręczone nagrody. W konkursie wiedzy przeprowadzonym w czasie Sejmiku Ekologicznego uczniowie naszego gimnazjum zajęli II miejsce, a uczniowie szkoły podstawowej III miejsce. Program sejmiku obejmował konkurs plastyczno- fotograficzny, konkurs wiedzy i prezentacje opracowane przez uczniów. GRATULUJEMY!

WYBORY do Samorządu Szkolnego- 1. 10. 2015

Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej Nr 105 będą tworzyć:

Puchała Mateusz kl.6a
Nowak Szymon kl.5a
Oliwia Włodarczyk kl.6a

GRATULUJEMY!

Samorząd Szkolny Gimnazjum Nr 49 będą tworzyć:

Piotr Kuraś kl.IIb
Oktawian Nowak kl.IIb